„Śląskie. Zmieniamy powietrze na dobre” – zapraszamy na audycję telewizyjną

Zapraszamy do obejrzenia piątej audycji z cyklu „Śląskie. Zmieniamy powietrze na dobre” z udziałem dr Janiny Fudały. Program zostanie wyemitowany 7 września br. o godzinie 17:30 na antenie telewizji TVS. Eksperci oraz przedstawiciele samorządów będą rozmawiać o świadomości na temat zanieczyszczeń powietrza, a szczególnie zagrożenia jakim jest smog, oraz działaniach podejmowanych w województwie śląskim.

Gośćmi piątego programu pt. „Społeczeństwo ma głos w walce ze smogiem” będą Izabela Domogała, Członek Zarządu Województwa Śląskiego, prof. Andrzej Lekston, Kierownik Pracowni Hemodynamiki w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu, dr Janina Fudała, ekspert IETU w zakresie diagnozowania stanu i prognozowania zmian jakości środowiska oraz Emil Nagalewski, koordynator Polskiego Alarmu Smogowego w województwie śląskim.

Serdecznie zapraszamy!

 

Wcześniejsze audycje telewizyjne można obejrzeć na stronie:

Odcinek 1 - Skąd się bierze smog, jak na nas wpływa i kiedy powinniśmy być szczególnie ostrożni?

Odcinek 2 - Jak chronić się przed zanieczyszczonym powietrzem w samym środku okresu grzewczego?

Odcinek 3 - Uchwała antysmogowa – czy wymaga zmiany? Zwolennicy i przeciwnicy zaostrzenia uchwały antysmogowej

Odcinek 4 - Dobre praktyki w zakresie działań antysmogowych w województwie śląskim. Jak gminy walczą ze smogiem?

 

Zobacz również pozostałe materiały promocyjno-informacyjne - https://ietu.pl/slaskie-zmieniamy-powietrze-na-dobre-projekt-infosmog-med-materialy-edukacyjne/

Cykl audycji telewizyjnych „Śląskie. Zmieniamy powietrze na dobre” to rozmowy, o tym jak dużym zagrożeniem są zanieczyszczenia powietrza i smog, jaki mają wpływ na nasze zdrowie, o uchwale antysmogowej, dobrych praktykach, możliwościach pozyskania dofinansowania na wymianę źródła ciepła na ekologiczne, działaniach informacyjno-edukacyjnych, roli samorządów, organizacji pozarządowych i mieszkańców w walce ze smogiem.
Eksperci informują również dlaczego warto korzystać z aplikacji Śląskie SMOGSTOP.

 

Bezpłatna aplikacja dostępna przez:


do góry