Webinaria – Seminaria Otwarte IETU

Webinaria i Otwarte Seminaria IETU to okazja do skorzystania z wiedzy ekspertów, ale przede wszystkim do nawiązania kontaktów i wymiany doświadczeń z innymi naukowcami, przedstawicielami branży ochrony środowiska oraz specjalistami zaangażowanymi w projekty środowiskowe.

Spotkania dają wgląd w portfolio naszych projektów badawczych i usług, pozwalając uczestnikom zapoznać się z innowacyjnym podejściem do aktualnych problemów środowiskowych, wynikami prac, jak również ich praktycznym wykorzystaniem.

Chętnie dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem, zachęcamy do udziału w spotkaniach i dyskusji nad wieloma zagadnieniami i aspektami środowiskowymi, które aktualnie poruszane są w środowisku naukowców, przedsiębiorców i przedstawicieli administracji, zarówno państwowej jak i samorządowej. Obecność przedstawicieli różnych środowisk prowadzi do ożywionych dyskusji, jak również możliwości pełnego zrozumienia często szerszego kontekstu podejmowanych tematów.

Webinaria/Seminaria są bezpłatne. W 2022 roku z powodu Covid-19, na razie odbywać się będą w formie on-line na platformie komunikacji zdalnej MS Teams. Spotkania są nagrywane, a następnie udostępniane w sieci. Seminaria tradycyjne odbywają się w IETU w Katowicach przy ul. Kossutha 6, zazwyczaj w godz. 13.00-14.30.


Najbliższe webinarium

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że zaplanowane na 29 września 2022 webinarium pt. Badania środowiskowe i technologicznie związane z przygotowaniem terenu po byłych Zakładach Metalurgicznych „Silesia” w Katowicach pod kątem realizacji koncepcji urbanistyczno-architektonicznej - Piotr Uszok – Silesia Nova Sp. z o.o., Arkadiusz Primus – Inveseko SA, nie odbędzie się.
Przepraszamy za zaistniałą zmianę.

Informacja o nowym terminie odwołanego webinarium zostanie opublikowana niezwłocznie po ustaleniu daty spotkania - prawdopodobny termin to połowa listopada br.

więcej informacji wkrótce

 

Webinaria zorganizowane w 2022 roku

8.06.2022

Potencjał materiałowy i energetyczny odpadów komunalnych na podstawie badań IETU

Prowadzący: Mariusz Kalisz, Zespół Gospodarki odpadami i zasobami – IETU

19.05.2022

Identyfikacja genów antybiotykooporności i wirulencji w genomie Aeromonas caviae 

Prowadzący: Łukasz Jałowiecki – IETU

21.04.2022

Warstwy polimerów gwieździstych o właściwościach antybakteryjnych

Prowadząca: dr Barbara Mendrek Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych PAN, Zabrze

17.03.2022

Plan działań na rzecz zrównoważonej energii i klimatu dla miasta Katowice (SECAP)

Prowadzący: Daniel Wolny – Urząd Miasta Katowice, dr Janina Fudała, prof IETU, Ewa Strzelecka-Jastrząb – IETU

17.02.2022

Elektroniczna platforma i aplikacja na urządzenia mobilne Śląskie SMOGSTOP – narzędzie informatyczne dla mieszkańców województwa śląskiego

Prowadzący: dr Janina Fudała Prof. IETU, mgr inż. Jacek Długosz, mgr inż. Ewa Strzelecka-Jastrząb, dr Ewa Błaszczyk – IETU

Seminaria/Webinaria zorganizowane w poprzednich latach


do góry