#TExTOUR – spotkanie warsztatowe zespołu opracowującego podziemne ścieżki edukacyjne w Zabytkowej Kopalni Srebra

W Tarnowskich Górach trwają intensywne prace nad wdrażaniem strategii rozwoju turystyki kulturowej w ramach projektu TExTOUR - Innowacje społeczne i technologie w dziedzinie turystyki kulturowej dla zrównoważonego wzrostu. 17 lutego 2023 roku odbyły się warsztaty, w których wzięli udział przedstawiciele instytucji zaangażowanych w opracowanie ścieżek edukacyjnych w podziemiach Zabytkowej Kopalni Srebra.

Jednym z elementów spotkania było scharakteryzowanie grupy docelowej, dla której zostaną przygotowane nowe atrakcje. Schodząc w podziemne korytarze uczestnicy spotkania starali się wczuć w rolę dziecka, aby zauważyć wszystkie detale, na które my - dorośli nie zawsze wracamy uwagę. Zweryfikowaliśmy także możliwości dostosowania podziemnej trasy do celów edukacyjnych, biorąc pod uwagę wszelkie przeszkody i trudności, które możemy napotkać.

Następnie, już na powierzchni, przy bardzo długiej, ale niezwykle owocnej dyskusji, wypracowaliśmy szereg pomysłów, wyzwań i celów do osiągnięcia. Wspierali nas pracownicy kopalni, członkowie Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej, przewodnicy po podziemnych trasach oraz nauczyciele z wieloletnim doświadczeniem. Teraz tylko zostaje nam czekać na dalsze etapy pracy i ostateczny efekt.


do góry