Zarządzanie substancjami uznanymi za niebezpieczne w sektorze galwanotechnicznym Projekt Hazbref

Przestawiamy artykuł Janusza Krupanka, Mariusza Kalisza, Beaty Michaliszyn-Gabryś oraz Marka Matejczyka, który ukazał się w czasopiśmie "Ochrona przed korozją w praktyce" nr 11/2020

Artykuł poświęcony jest zagadnieniu substancji niebezpiecznych w sektorze galwanotechnicznym, w kontekście wymagań Dyrektywy o emisjach przemysłowych (IED) i rewizji dokumentów referencyjnych dotyczących najlepszych dostępnych technik (BAT/ BREF). Było ono przedmiotem projektu HAZBREF finansowanego ze środków INTERREG Regionu Morza Bałtyckiego, w ramach którego dokonano przeglądu stanu istniejącego, ze wskazaniem rekomendacji w zakresie dobrych praktyk zarządzania chemikaliami zawierającymi substancje niebezpieczne, oraz usprawniania wymiany informacji między kluczowymi podmiotami i instytucjami.

W artykule scharakteryzowano istotne zagadnienia środowiskowe, ze wskazaniem grup substancji które mogą stwarzać problemy w zarządzaniu emisjami substancji niebezpiecznych. Przedstawiono założenia systemowego zarządzania tymi substancjami w zakładach przemysłowych wraz ze wskazaniem głównych kierunków i sposobów jego doskonalenia.

Link do artykułu na stronie Wydawcy

Więcej o projekcie HAZBREF

 

 


do góry