IETU na XIV Forum Miejska Sztuka Ogrodowa

Plan Adaptacji do zmian klimatu – instrument wzmacniający odporność miasta na zagrożenia klimatyczne to temat wystąpienia, które zaprezentuje dr inż. arch. Justyna Gorgoń z Instytutu Ekologii Terenów Uprzemysłowionych podczas XIV Forum Miejska Sztuka Ogrodowa – w Poznaniu 14.02.2020. Dr Gorgoń będzie również uczestniczką panelu dyskusyjnego: Miasta vs. zmiany klimatu.

Forum jest jednym z wydarzeń zorganizowanych w ramach Międzynarodowych Targów Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA w Poznaniu (13-15.02.2020).

Wystąpienia prelegentów zostały zebrane w dwa tematyczne panele. Podczas pierwszego z nich – „Zieleń dla klimatu” przez wszystkie przypadki zostanie odmienione zagadnienie „zmiany klimatu”. Nie zabraknie informacji na temat planów adaptacji do zmian klimatu w miastach, doboru i pielęgnacji roślin w czasie suszy, tworzenia zielonych przystanków, czy też wdrażania rozwiązań opartych na przyrodzie (nature based solutions). Panel zakończy dyskusja „Miasta vs. zmiany klimatu”.

Drugi panel „Klimat dla zieleni” zaplanowany jest dość przewrotnie – mowa będzie nie tylko o tworzeniu klimatu miasta przez niewielkie założenia zieleni, oryginalne place zabaw dla dzieci i dorosłych czy wykorzystywanie coraz bardziej wielofunkcyjnych mebli miejskich, ale także o komunikacji z mieszkańcami na przykładzie doświadczeń Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie. Dopełnienie tego bloku tematycznego stanowi wystąpienie dotyczące marketingu terytorialnego i tego, jak istotne w dzisiejszych czasach jest zwrócenie uwagi na sposób postrzegania miasta przez jego użytkowników.

Zobacz program forum

Więcej informacji: https://www.targigardenia.pl/pl/aktualnosci/miejska-sztuka-ogrodowa-znamy-juz-program

 

 


do góry