Tomasz Rożek ambasadorem kampanii edukacyjno-informacyjnej „Śląskie. Zmieniamy powietrze na dobre”

Do działania na rzecz poprawy jakości powietrza i podjęcia dyskusji na temat ograniczenia występowania smogu w województwie śląskim zachęca dr Tomasz Rożek. Edukacja w połączeniu z informowaniem o zagrożeniu jest w stanie na trwałe zmienić postawy i nawyki mieszkańców. Aby mieć czyste powietrze musimy wziąć odpowiedzialność za dokonanie koniecznych zmian.

Ambasadorem kampanii „Śląskie. Zmieniamy powietrze na dobre” został dr Tomasz Rożek, dziennikarz zajmujący się tematyką naukową. Znany m.in. z programu Sonda 2 oraz kanału "Nauka. To lubię" na YouTube.

Zrealizuje on serię filmów, w których spojrzy na temat zanieczyszczeń powietrza z różnych perspektyw. Filmy dostarczą również praktycznych wskazówek na temat skutecznego ograniczania negatywnego wpływu smogu na nasze zdrowie.

Zobacz dwa pierwsze filmy – spot 1 oraz spot 2

Tomasz Rożek poprowadzi także webinarium z udziałem ekspertów oraz zaprosi wszystkich mieszkańców województwa śląskiego do wzięcia udziału w specjalnym, proekologicznym challenge’u w mediach społecznościowych.

W swoim przekazie kampania „Śląskie. Zmieniamy powietrze na dobre” skupia się na czterech obszarach tematycznych. Są to fakty na temat smogu i jego wpływu na zdrowie, sposoby na walkę z zanieczyszczeniami powietrza w domu, jak i na zewnątrz oraz informowaniu o inicjatywach Województwa Śląskiego na rzecz poprawy jakości powietrza. Kampania ma przekonać mieszkańców regionu do tego, że ich udział i zaangażowanie są niezbędne, by poprawić jakość powietrza w regionie. Zgodnie z uchwałą antysmogową do końca 2021 r. powinny zostać wymienione kotły, które mają więcej niż 10 lat.

W audycjach telewizyjnych i radiowych eksperci z IETU oraz Sląskiego Centrum Chorób Serca tłumaczą i zachęcają do sprawdzania prognozy stanu jakości powietrza na platformie slaskiesmogstop.pl lub pobrania aplikacji Google Play oraz App Store.

Dowiedz się jak zadbać o lepsze powietrze w województwie śląskim na:

www.slaskiesmogstop.pl

www.powietrze.slaskie.pl

 


do góry