„Misje w Horyzoncie Europa” – Webinar dla polskich jednostek zainteresowanych Programem Horyzont Europa

Misje w zakresie badań naukowych i innowacji są wpisane w II filar – Globalne wyzwania i europejska konkurencyjność przemysłowa – unijnego programu Horyzont Europa na lata 2021-2027. Wszystko, co u progu nowej perspektywy trzeba i co warto wiedzieć na temat tego mechanizmu, przybliżą eksperci podczas webinaru zorganizowanego 18 grudnia 2020 r. przez Business & Science Poland w Brukseli oraz Narodowe Centru Badań i Rozwoju. Wśród ekspertów dr hab. Marta Pogrzeba, prof. IETU, reprezentująca Polskę w Mission Board Soil Health and Food

W spotkaniu wezmą udział polscy członkowie Mission Boards, czyli Rad Misji, członkowie Mission Assemblies, czyli Zgromadzeń przy Radach Misji oraz członkowie Member States sub-groups, czyli podgrup dla państw członkowskich.

Podczas webinarium przedstawione zostanie pięć obszarów misji: neutralne dla klimatu i inteligentne miasta; rak; troska o glebę to troska o życie; zdrowe oceany, morza, wody przybrzeżne i śródlądowe oraz przystosowanie się do zmiany klimatu, w tym do transformacji społecznej. Dr hab. Marta Pogrzeba, prof. IETU, reprezentująca Polskę w Mission Board „Soil Health and Food” przedstawi cele i zakres działań misji troska o glebę to troska o życie.

Uczestnicy webinaru zapoznają się z nowymi mechanizmami misji badawczych i innowacyjnych, które powstały w celu ściślejszego powiązania wysiłków innowatorów z potrzebami społecznymi oraz zwiększenia skuteczności finansowania ze środków europejskich i krajowych. Będą również mieli okazję do dyskusji i zadania pytań członkom Mission Boards, Mission Assemblies i Member States sub-groups.

 

Zgłoszenia można przesyłać do 15 grudnia 2020 r. na adres:
Link do spotkania zostanie wysłany tylko do zarejestrowanych osób.

 

Agenda spotkania (pdf)

Więcej informacji

 

Źródło: NCBR

 

 


do góry