V. Dni Energii Miasta Katowice – Misja Czyste Powietrze, 21 września 2019

Co to jest smog? Dlaczego powinniśmy dbać o czyste powietrze? Jak uzyskać dofinansowanie na zmianę systemu ogrzewania? To dla dorosłych. A dla dzieci: warsztaty, pokazy, konkursy. Do tego koncert orkiestry górniczej i bezpłatne wycieczki. W sobotę 21 września odbyły się V Dni Energii Miasta Katowice.

Dni Energii Miasta Katowice to wydarzenie organizowane przez Biuro Zarządzania Energią Urzędu Miasta Katowice, które zaprosiło do współpracy wielu partnerów, m.in. Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, Fundację Arka, czy Lasy Państwowe. W tegorocznych Dniach Energii uczestniczył również IETU, który na wspólnym stoisku z Uniwersytetem Śląskim zaprezentował czym jest adaptacja do zmian klimatu i jak można zwiększyć odporność miasta i mieszkańców na negatywne skutki obecnych i przewidywanych zmian klimatu. Uniwersytet zaprezentował m.in ogród deszczowy oraz balon badawczy wraz z wyposażeniem w aparaturę do badań zanieczyszczenia atmosfery.

W trakcie Dni Energii Miasta Katowice na chętnych czekały interesujące wykłady, dyskusje, zabawy, konkursy, warsztaty, happeningi, pokazy dotyczące energii oraz spotkania z ekspertami, jak również bezpłatne wycieczki.

Więcej szczegółów: www.katowice.energiaisrodowisko.pl


do góry