CINDERELA – Nowy model biznesowy GOZ dla zrównoważonego budownictwa miejskiego

Od czerwca br. trwa z udziałem Instytutu Ekologii Terenów Uprzemysłowionych w Katowicach realizacja czteroletniego, międzynarodowego projektu demonstracyjnego H2020 CINDRELA - Nowy Model Biznesowy Gospodarki o Obiegu Zamkniętym dla wzmocnienia zrównoważonego budownictwa miejskiego.

Celem projektu jest zaprojektowanie i zademonstrowanie w warunkach rzeczywistych, modelu gospodarki o obiegu zamkniętym, który ma umożliwić produkcję wyrobów budowlanych z wykorzystaniem surowców wtórnych pochodzących z różnych strumieni odpadów dostępnych na obszarach miejskich i podmiejskich.

Model biznesowy zostanie sprawdzony w praktyce na przykładzie inwestycji z zakresu budownictwa miejskiego realizowanych w kilku krajach UE. Realizacja projektu stworzy nowe możliwości biznesowe dla branży budowlanej i MŚP dzięki innowacjom opartym o gospodarcze wykorzystanie zasobów dostępnych lokalnie lub regionalnie w kontekście gospodarki obiegu zamkniętego (GOZ).

Zachęcamy do zapoznania się z biuletynem, który jest dostępny pod linkiem https://www.cinderela.eu/Contents/Newsletter

Prezentujemy w nim koncepcję modelu biznesowego, planowane działania wdrożeniowe oraz informacje o bieżących pracach w projekcie.

Wszystkich zainteresowanych projektem CINDERELA zachęcamy do rejestracji do naszej bazy danych interesariuszy przez stronę internetową projektu www.cinderela.eu

 

Projekt finansowany jest z Programu HORYZONT 2020 - nr 776751


do góry