inż. Norbert Słaboń – Pożegnanie

Człowiek odchodzi, pamięć pozostaje

 

Z ogromnym żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego wieloletniego kolegi

Norberta Słabonia

Pracował w IETU od września 1986 roku i cały czas był związany z zespołem prowadzącym badania zanieczyszczenia metalami ciężkimi gleb i roślin. Pięknie się uśmiechał, był życzliwy, funkcjonował bez złych emocji. Chciał się rozwijać, pracując zaocznie studiował inżynierię środowiska na Politechnice Częstochowskiej i z sukcesem uzyskał tytuł zawodowy inżyniera. Bardzo się z tego cieszył, a koledzy z zespołu byli dumni, że w tym wieku udało mu się zrealizować swoje zawodowe marzenia.

W swoim przedwcześnie zakończonym życiu, dał się poznać jako odpowiedzialny i sumienny pracownik, ale przede wszystkim jako dobry człowiek. Na zawsze zapamiętamy Norberta jako pogodnego, ciepłego, przyjacielskiego, życzliwego człowieka oraz dobrego Kolegę, znakomicie wspierającego realizację naszych badań naukowych, na którym można było zawsze polegać. Był pedantyczny nie tylko w życiu prywatnym, ale i zawodowym, dobrze zorganizowany i zawsze chętny do pomocy i nowych wyzwań.

Norbert odszedł w czwartek, 22 października, w trakcie rehabilitacji po ciężkiej chorobie. Miał 55 lat.

Odszedł od nas nagle i za wcześnie, pozostawiając rodzinę i przyjaciół w rozpaczy, a nas wszystkich, którzy z nim pracowali, w głębokim żalu.

Rodzinie i Najbliższym
wyrazy głębokiego współczucia i żalu
składają
Koledzy i Koleżanki

 

Msza Święta żałobna odbędzie się 27.10.2020 o godz. 10.00 w Chorzowie w Kościele św. Floriana na ul. Szwedy 1. Uroczystości pogrzebowe odbędą się po Mszy Świętej na Cmentarzu Mariackim przy ul. Janasa w Chorzowie.

Uwaga!
Uczestnicy pogrzebu proszeni są o wejście przed mszą do kościoła oraz o nie czekanie na placu kościelnym.
Przejazd z kościoła na cmentarz Mariacki (ul. Janasa) własnymi samochodami.
W kościele prosimy o siadanie w rozproszeniu, a na cmentarzu o zachowanie dystansu i nie składanie kondolencji.


Norbert Słaboń


do góry