Metropolitalny Climathon 2020 – 24 godziny kreatywności dla ochrony klimatu

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia będzie jednym z ponad 100 miejsc na świecie, w których 12–13 listopada odbędzie się Climathon – 24-godzinny maraton intensywnego i kreatywnego myślenia w celu ochrony klimatu oraz adaptacji do skutków jego zmian. Zapobieganie suszy w mieście, to temat przewodni tegorocznej edycji Climathonu, którą EIT Climate-KIC współorganizuje z Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią. IETU objął patronat nad tym wydarzeniem.

Ideą Climathonu jest wspólne opracowanie rozwiązań odpowiadających na konkretne wyzwania klimatyczne w danym miejscu, w trakcie eventów trwających 24 godziny, które odbędą się jednocześnie w ponad 100 miastach z całego świata z 47 państw.

Metropolitalna edycja jest w tym roku organizowana pod hasłem przewodnim: „Metropolia w dobie ocieplenia klimatu - retencja wody i zapobieganie suszy”.

Climathon nie jest adresowany tylko do programistów, ale do każdego, kto chciałby podzielić się swoimi pomysłami na to, jak zwiększyć dbałość o otaczające nas środowisko.

Rejestracja na to wydarzenie, w którym weźmie udział 50 uczestników, pracujących w maksymalnie 5-osobowych zespołach trwa do 5 listopada 2020 roku.
Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie: https://climathon.pl/rejestracja/
Najlepsze projekty otrzymają nagrody finansowe (I miejsce - 5 000 zł, II miejsce - 3 000 zł, III miejsce - 2 000 zł) i rzeczowe. Wydarzenie rozpocznie się od dyskusji panelowej na temat retencji z czołowymi ekspertami w dziedzinie zmian klimatu i niedoboru wody, którzy będą uczestniczyć w Climathonie i doradzać w zakresie wypracowywanych rozwiązań.

W ogólnodostępnej debacie on-line, która odbędzie się w dn. 13.11.2020 w godz.10:00-11:00 - Rozmowy inspiracyjne – jakie znaczenie mają cieki i dlaczego powinniśmy i renaturyzować, inspiracyjne przykłady rozwiązań miejskich, służących zagospodarowaniu wód opadowych, weźmie udział dr inż. arch. Justyna Gorgoń z IETU.

 

Zobacz

Agenda

Climathon Metropolia - ZAPOWIEDŹ

Więcej informacji o wydarzeniu

Climathon to wydarzenie organizowane przez EIT Climate-KIC wraz z partnerami, cieszące się z roku na rok coraz większą popularnością. Lokalna perspektywa jest kluczem do zaangażowania mieszkańców, przedsiębiorców i miast w szukanie rozwiązań odpowiadających na konkretne, realne potrzeby. Zeszłoroczna edycja wydarzenia została zorganizowana w 145 miastach, w 56 krajach. Wzięło w niej udział w sumie ponad 6500 uczestników.


do góry