NFOŚiGW zaprasza: Oficjalna inauguracja platformy wymiany doświadczeń między polskimi i ukraińskimi regionami węglowymi – rusza program współpracy

7 października br. o godz. 13:00 Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zaprasza na spotkanie online z udziałem Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Klimatu Adama Guibourgé-Czetwertyńskiego, Wiceprezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Artura Lorkowskiego, Dyrektora Regionalnego Banku Światowego na Ukrainę, Arupa Banerji, Przedstawiciela Banku Światowego na Polskę i kraje bałtyckie Marcusa Bernhard Heinz, Dyrektor ds. Wewnętrznego Rynku Energii w Dyrekcji Generalnej ds. Energii (Komisja Europejska) Cathariny Sikow oraz Doradcy Premiera Ukrainy ds. polityki regionalnej, Walentyny Moskalenko.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Bank Światowy, we współpracy z Komisją Europejską, wspierają ukraińskie dążenia w drodze do „sprawiedliwej transformacji” i dzielą się doświadczeniami w tym zakresie.

Planowany projekt wymiany doświadczeń będzie realizowany przez Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych w ramach platformy na rzecz Bałkanów Zachodnich i Ukrainy, która powstała we wrześniu 2019 r. pod kierownictwem Banku Światowego, przy politycznym przywództwie Komisji Europejskiej (DG ENER, DG NEAR) i wsparciu koncepcyjnym w zakresie przemian gospodarczych ze strony Rządu RP, byłej prezydencji COP24.

Więcej informacji na stronie NFOŚiGW

 

 


do góry