Wystartował EEC Green

Zaplanowany od 4 do 5 grudnia European Economic Congress Green, zgromadził polityków, przedsiębiorców, szefów światowych korporacji i ekspertów – tych, dla których zrównoważony rozwój to jedno z najważniejszych wyzwań naszych czasów. W spotkaniu bierze udział Piotr Cofałka, dyrektor IETU ds. badań i rozwoju.

Dwudniową konferencję EEC Green organizatorzy, Grupa PTWP, poświęcili zrównoważonemu rozwojowi gospodarki – rozwojowi uwzględniającemu przyszłość środowiska naturalnego i klimatu Ziemi. Podczas wielu paneli poruszane są wątki polityki klimatycznej i tego jak ma im sprostać, wciąż oparty na tradycyjnym modelu biznesowym polski przemysł.

Debatę inaugurująca EEC Green w Katowicach poprowadził Jerzy Buzek, poseł do Parlamentu Europejskiego, przewodniczący Parlamentu Europejskiego w latach 2009-2012.

Scenariusz działań, które pozwolą przetrwać w dobrej kondycji przedstawiła organizacja WWF w raporcie „2050 Polska dla Pokoleń” podczas debaty z udziałem Jadwigi Emilewicz, ministra przedsiębiorczości i technologii - nagranie z debaty.


do góry