Wystawa „Eco Design It. In Silesia!”

Wernisaż wystawy „ECO Design it. In Silesia!” odbył się 1 grudnia br., a jej otwarciu towarzyszyła premiera instalacji „Weryfikacja oddechu”.

Zwiedzający mogą przyjrzeć się, jak różnie projektanci podchodzą do tematu ekologii, z jakimi wyzwaniami się mierzą i jak definiują samo pojęcie. Dla niektórych to powrót do tradycyjnego rzemiosła, dla innych to recykling materiałów, zoptymalizowany proces produkcji, wykorzystywanie nowych technologii czy szukanie inspiracji w naturze.

Prace oglądać można do 15 stycznia 2019.

Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych jest patronem merytorycznym tej inicjatywy.

Wystawie towarzyszyć będą spotkania i prezentacje pokazujące z różnych perspektyw działania ekologiczne w odniesieniu do miasta, architektury, projektowania i sztuki. W strefie konferencyjno-wykładowej odbywać się będą nieformalne spotkania w ramach COP24 a także działać będzie laboratorium, w którym powstawać będą ekologiczne meble.

W wystawie biorą udział: Pracownia Bro.kat, Wzorro, Sokka, Mateusz Mioduszewski, Bogdan Kosak, Trufle Mozaiki, ONTO studio, Paweł Szeibel / Joanna Zdzienicka / Anna Kopaczewska, Code Design, Netizens i Fulco System.

Więcej informacji w nagraniu INFO COP24 KATOWICE - wydanie 3 (0,50 min. - 1,45 min) pod adresem: http://katowicetv.eu/info-cop24-katowice---wydanie-3,1458,nws.html


do góry