Projekt UPSURGE – Zapraszamy na DNI DĘBU, 22.06.2024

Chcesz dowiedzieć się jak można zazielenić przystanki? Jak robimy to w projekcie UPSURGE? Czym jest BIOFILIA? Spotkaj się z nami w sobotę, 22 czerwca br. na Festynie DNI DĘBU!!

Dni Dębu to święto najstarszej dzielnicy Katowic. Mieszkańcy spotykają się w amfiteatrze Miejskiego Domu Kultury „Koszutka” filia Dąb na ulicy Krzyżowej 1, aby jak co roku wspólnie się bawić i uczyć. W tym roku część edukacyjna przygotowana została przez partnerów projektu UPSURGE – IETU oraz Zakład Zieleni Miejskiej w Katowicach.

Dzieci i rodziców zapraszamy na warsztaty „Zielonym do góry”, na których poznają tajniki przesadzania roślin – godzina 16:00 | 17:00 |18:00.

Tych, których zaintrygował termin „Biofilia” zapraszamy o godz. 16:00 na wykład prof. Krzysztofa Rostańskiego „Biofilia wokół nas”.

Wszystkich zapraszamy na stoisko IETU! Będziemy rozmawiać o zielonych przystankach, Miejskiej Wyspie Ciepła, jakości powietrza, adaptacji do zmian klimatu.

W imieniu organizatorów Miasto Katowice i Miejski Dom Kultury „Koszutka” filia Dąb serdecznie zapraszamy!

 

 

UPSURGE – Europejski Przewodnik Odnowy Miejskiej dla wsparcia wdrażania rozwiązań opartych na przyrodzie w miastach (EU Regenerative Urban Lighthouse)

Projekt dotyczy analizy, wyboru i oceny rozwiązań opartych na przyrodzie (Nature Based Solution) ułatwiających miastom adaptację do zmian klimatu, zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska oraz poprawę środowiska miejskiego. Wśród 23 partnerów są IETU oraz Miasto Katowice, reprezentowane przez Zakład Zieleni Miejskiej.

W ramach demonstracji NBS w Katowicach powstaną zielone miejsca przystankowe na obszarze występowania zjawiska Miejskiej Wyspy Ciepła. Za to działanie odpowiedna Zakład Zieleni Miejskiej w Katowicach.

Więcej informacji o projekcie UPSURGE na stronie internetowej projektu: www.upsurge-project.eu


do góry