Zaproszenie na Webinarium IETU – Jak zmieniamy turystykę kulturową? Projekt TExTOUR, 18.04.2024

Prowadząca: dr Joanna Piasecka, IETU

Turystyka kulturowa odgrywa kluczową rolę w gospodarce, stanowiąc około 37% całego sektora turystycznego. Rola ta i jej wpływ na gospodarkę mogą być rozwijane i wzmacniane przez niektóre regiony i obszary UE o wysokim potencjale kulturowym, społecznym i środowiskowym. Wpływ ten nie zależy wyłącznie od istnienia dziedzictwa historycznego, ale jest również powiązany z innymi czynnikami jak know-how, tożsamość, lokalna kultura, wartości i dziedzictwo niematerialne. Zarządzanie turystyką kulturową wymaga zatem zintegrowanego podejścia, którego bardzo ważnym elementem jest edukacja.

W ramach projektu TExTOUR realizowanego przez Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych i przy współudziale Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej – opiekuna obszaru pilotażowego – wpisanej na Listę światowego dziedzictwa UNESCO „Kopalni ołowiu, srebra i cynku wraz z systemem gospodarowania wodami podziemnymi w Tarnowskich Górach” opracowano podziemną trasę edukacyjną oraz narzędzia ułatwiające dostęp do informacji o atrakcjach turystycznych.

Podczas spotkania zaprezentowane zostaną dotychczasowe osiągnięcia projektu TExTOUR.

Więcej o projekcie TExTOUR na stronie internetowej: https://textour-project.eu/

Program webinarium

 

Data: 

18 kwietnia 2024, g. 13.00

Udział w Webinarium jest bezpłatny.
Spotkanie prowadzone będzie na platformie MS Teams.

Prosimy o rejestrację on-line do 17.04.2024 r.

Po rejestracji zgłoszenia uczestnicy otrzymają automatyczne potwierdzenie zarejestrowania oraz dzień przed webinarium link do spotkania on-line.

Formularz zgłoszenia on-line

 

Więcej o Webinariach IETU oraz materiały ze zorganizowanych webinariów


do góry