Zwalczyć smog – wyzwanie dla województwa śląskiego. Konferencja on-line w ramach projektu InfoSMOG-MED

Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski zaprasza do udziału w konferencji „Zwalczyć smog – wyzwanie dla województwa śląskiego”, która odbędzie się 12 stycznia 2021 roku w formie online, z udziałem ekspertów IETU dr Janiny Fudały oraz Piotra Cofałki.

Konferencja realizowana w ramach projektu InfoSMOG-MED rozpocznie się o godzinie 11.00. W czasie spotkania odbędzie się debata ekspercka pt. „Działania antysmogowe w województwie śląskim i sposoby ich finansowania”, poświęcona m.in. tematyce smogu, działań ograniczających jego wpływ na zdrowie czy możliwości pozyskania dofinansowania w zakresie walki z zanieczyszczonym powietrzem. W debacie weźmie udział dr Janina Fudała, ekspert w zakresie w zakresie planowania strategicznego ochrony powietrza.

Agenda (pdf)

Konferencja odbędzie się w formie online – link do rejestracji: https://app.evenea.pl/event/864516-1/

Po zarejestrowaniu, uczestnicy konferencji otrzymają link do transmisji na żywo.

Projekt InfoSMOG-MED realizowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego w partnerstwie ze Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu oraz z Instytutem Ekologii Terenów Uprzemysłowionych w Katowicach. Jego głównym celem jest stworzenie elektronicznej platformy i aplikacji mobilnej, informujących o stanie jakości powietrza wraz z systemem komunikacji dla mieszkańców oraz podmiotów leczniczych z terenu województwa śląskiego. Ponadto prowadzona jest kampania informacyjno-edukacyjna pn. „Śląskie. Zmieniamy powietrze na dobre”, zwiększająca świadomość mieszkańców województwa i dotycząca negatywnego wpływu zanieczyszczonego powietrza na zdrowie, jak również zachowań proekologicznych i prozdrowotnych.

 

 

 

 


do góry